Automatyka przemysłowa

Jakie właściwości ma wzmacniacz szerokopasmowy

Jeśli chcesz kupić wzmacniacz szerokopasmowy, powinieneś odwiedzić ten adres

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Ich kluczową rolą jest spotęgowanie mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych odbiorników. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – nieskomplikowana konfiguracja

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają najczęściej w paśmie 30 Hz – 6 MHz. Doskonale filtrują wszelkie zakłócenia wywołane np. przez usługi internetowe oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie zlokalizowane są w blokach, gdzie znajdują się ostateczni abonenci. Zasilanie modułów odbywa się zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być zlokalizowany bez większych ograniczeń. Transmitowany sygnał jest znakomity, a obsługa sprzętu przystępna. Sprzęty te wyróżniają się optymalnym poziomem wyjściowym – na przykład 123dBuV. Właściwości mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od używanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – nieskomplikowana konfiguracja

Regulacja parametru toru RF jest nieskomplikowana. Odbywa się to przy pomocy modułów WHX-823 lub modułów WHX-923. Do wzmacniaczy zaimplementowano także specjalistyczne zabezpieczenie przed przepięciami pochodzącymi z linii, co sprawia, że są wyjątkowo bezpieczne. Niektóre z nich posiadają specjalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji powoduje, że te urządzenia są bardzo popularne i zapewniają widzom znakomitą moc sygnału w domowych telewizorach. Ogromnym atutem jest także niski poziom mocy do <5W.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]