Automatyka przemysłowa

Kable RTV – najważniejsza część sieci

Potrzebujesz kabli RTV? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Bez wydajnych instalacji nie moglibyśmy odbierać impulsu TV lub internetowego. Jak łatwo się domyślić, głównymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim możliwe jest przesłanie danych do kolejnych węzłów czy gniazd. Ze względu na fakt, jak są one ważne, ekipy montujące instalacje z dużą uwagą dobierają wykorzystywane przez siebie kable. Ich dobór potrafi okazać się przyczyną poważnych problemów – przecież zależnie od warunków musimy użyć innych przewodów. Ważna jest też ich niezawodność, bo instalacje muszą posłużyć przez minimum kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc wybierać kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najchętniej stosowanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne czy połączeń głosowych. Jak nietrudno stwierdzić, kable światłowodowe jako oś transmisji danych wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym stosowane są także przewody koncentryczne, których używa się zwykle do transmisji sygnałów o małej częstotliwości. Tego typu kable stosowane są przede wszystkim do transmisji danych bezpośrednio do abonentów.

Jak kupować kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie prosty. Dlatego ekipy zakładające takie instalacje najchętniej decydują się na umowę z doświadczonymi sklepami. Wybierając kable RTV od dobrego dostawcy otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich instalacja okaże się zawsze solidna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który samodzielnie wytwarza oferowane przez niego kable RTV. Istotne okazuje się także to, czy ekipa dostarczająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji oraz oferuje pomoc w przypadku problemów – wszak to wytwórca musi najlepiej znać swoje kable i niezależnie od sytuacji zaproponować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie wydajnej instalacji.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]