Automatyka przemysłowa

Multiswitch kaskadowy – co daje?

Jeśli potrzebujesz multiswitcha kaskadowego, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć jest odpowiednia, świadczy sporo parametrów. Musi oczywiście być bezpieczna oraz gwarantować dużą jakość transmitowanych sygnałów, ale równie ważna jest możliwość bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie może być związane z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych robót – w wyniku tego inni abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście stworzone zostały technologie, przez które powiększenie instalacji jest łatwe i nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli konieczne jest poszerzenie sieci – między innymi wtedy, kiedy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy jedynie podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne ilości wyjść dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem wtyczek, ale w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co jest ważne przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba wtyczek – dla małych obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w dużych obiektach należy oczywiście zastosować modele o wyższej liczbie złączy. Niezwykle istotna jest również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu rzutuje wszak na czytelność sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Jest to istotne przede wszystkim w sieciach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]