Automatyka przemysłowa

Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Zamów stację czołową.

Stacja czołowa to system, który umożliwia transmitowanie sygnału telewizji kablowej. To najważniejszy punkt, który skupia rozmaite sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest używana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV

Stacja czołowa używana jest w instalacjach do odbioru telewizji kablowej – m.in. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Przenosi ona sygnał do końcowych odbiorców. Specjalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z najważniejszych modułów tworzących stację czołową. Specjalne aplikacje ułatwiają jej szybką konfigurację. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – całościowy system antenowy

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – transmisji sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Odbiór analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują zakłócenia w transmisji obrazu, a rozbudowa generuje duże koszty. Większość modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest także w odrębne sloty USB, dzięki którym można dodać własny content. Kompleksowy system antenowy osiągamy dzięki połączeniu rozmaitych modułów.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]