Bezpieczeństwo

Oznaczenia budynków – tabliczki informacyjne

Chcesz nabyć tabliczki informacyjne? Koniecznie odwiedź tę stronę

Tabliczki informacyjne są niesamowicie ważne w polskich miastach oraz w budynkach. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, ale dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Przekonajmy się więc w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – znajdujące się przy drzwiach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na obiektach biurowych, takich jak domy, biurowce, przedszkola, biura. Sprawiają, że z łatwością wyszukamy właściwy budynek. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na murach bloków, bo bardzo często możemy je również dostrzec w pomieszczeniach. To bardzo duży zbiór tabliczek, które zazwyczaj poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w wielkich kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z nazwami referatów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy np. wójta czy wydział finansowy. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wyodrębniają pomieszczenia dla palących

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Znakują wyjścia awaryjne, wyznaczają pomieszczenia dla palących, informują o zasadach pierwszej pomocy. Zakłady pracy mają obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są także fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych surowców (np. aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i są łatwe w montażu.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]