Bezpieczeństwo

Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

Więcej o tabliczkach na drzwi na www.poniedzialek.pl

W każdym budynku znaleźć można całe mnóstwo najróżniejszych pokoi o mniejszym lub większym znaczeniu. Sprawne przemieszczanie się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale również osobom zatrudnionych w danym obiekcie – umożliwiają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na ten moment naprawdę szeroki. Jakiego typu tabliczki na drzwi można spotkać w sprzedaży? Czym wyróżniają się te , które uważane są za najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co można nimi oznakować?

Właściwe oznakowanie obiektu podnosi przejrzystość jego działania. Nie ma znaczenia czy w grę wchodzi urząd, biuro, przedszkole czy sklep – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń pozwala na szybkie odszukanie pokoju, który aktualnie jest przez nas poszukiwana. Tak dzieje się między innymi w szpitalu oraz szkole. W przypadku biur, urzędów oraz banków tabliczki na drzwi ułatwią odnalezienie pokoju, w którym dyżuruje poszukiwana przez nas w danym momencie osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie wymieniać umieszczoną na nich informację. Dzięki temu w momencie, kiedy np. w urzędzie odchodzi pracownik, nazwisko na tabliczce można bez większych problemów wymienić. Pozwala to w konsekwencji zaoszczędzić niemałą ilość gotówki – nie trzeba przecież wydawać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez trudu odróżnić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które stworzone zostały z myślą personelu określonej instytucji. Chodzi w tym przypadku o pomieszczenia o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te sale, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny wchodzić. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można także oznaczyć miejsca, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, są aktualnie ogromnie popularne. Nierzadko na tych tabliczkach w miejscu napisu stosuje się skreślony symbol papierosa. Dla sporej grupy osób przekaz takiego rodzaju znaku jest więc wyjątkowo jasny. Nie zapominajmy również, że tabliczki informacyjne umieszcza się również na drzwiach wejściowych do budynków, które wyposażone są w ułatwienia dla osób , które z powodu niepełnosprawności mają trudności z samodzielnym poruszaniem się.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]