Biżuteria

Kolczyki kwiatuszki – na co dzień i na oficjalne okazje

Zobacz, gdzie kupić kolczyki kwiatki

Kwiaty oraz ogółem flora od wieków stanowią jeden z ukochanych motywów wykorzystywanych przez jubilerów. Przyczyn tego jest naprawdę wiele. Pośród najistotniejszych wspomnieć należy z całą pewnością duże zróżnicowanie tego rodzaju wzorów, które sprawia, iż biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez dziewczynki, jak i dorosłe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć również o interesującym designie, którym częstokroć cechują się kolczyki kwiatki oraz inna biżuteria na bazie motywów roślinnych – ta bowiem wspaniale pasuje zarówno do luksusowych, wyjściowych sukienek, jak i stylizacji casualowych. Jak zatem wybierać kolczyki kwiatuszki, żeby ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – dobrze dopasuj je do konkretnej stylizacji

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę błyskotliwym uzupełnieniem każdej kreacji – często stają się wręcz najważniejszym jej akcentem. Żeby tak jednak było, należy je dobrze dobrać do danej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych albo tych ubieranych na oficjalne wydarzenia, najlepszym wyborem do nich będą naturalnie kolczyki kwiatki ubogacone kryształkami bądź kamieniami szlachetnymi. Przy mniej uroczystych, codziennych stylizacjach schludnie natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi na ogół mają sztyfty. Oddzielną kategorię stanowią kolczyki produkowane z przedtem rzadko wykorzystywanych w branży jubilerskiej surowców, takich jak drewno, ceramika bądź tworzywa sztuczne.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe motywy inspirowane florą

Będąc w dalszym ciągu w tematyce kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie zaznaczyć, iż kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który podbił uznanie złotników oraz ich klientów. Znacznym popytem cieszą się również wzory bazowane na sylwetce kłączy i liści. Nieco rzadziej spotykane – chociaż możemy kupić je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem owoców bądź całych roślinnych sylwetek.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]