Dbanie o urodę

Korekta nosa kwasem hialuronowym to nie operacja

Kliknij tu, jeżeli potrzebujesz więcej informacji o korekcie nosa kwasem hialuronowym.

Zaledwie kilka lat temu każda niewielka korekta kształtu nosa kończyła się zabiegiem z wykorzystaniem skalpela. Dzisiaj w szeregu przypadków można uniknąć operacji plastycznej, a to dzięki korzystaniu z alternatywnej procedury – modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Czym różni się modelowanie nosa kwasem hialuronowym od operacji plastycznej?

Z pomocą kwasu hialuronowego w prosty i szybki sposób można skorygować drobne mankamenty, które nie wymagają naruszania tkanki chrzęstnej oraz kostnej nosa. Nie oznacza to jednak, że efekt takiego modelowania kształtu nosa będzie ledwie widoczny! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można uwidocznić cofniętą kolumienkę, poszerzyć nos, zlikwidować drobny garb lub jego asymetrię. Takie poprawki, aczkolwiek wydają się nieznaczne, wyraźnie wpływają na całościowe postrzeganie kształtu twarzy. Godny zaznaczenia jest fakt, że zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym zależnie od powierzchni ostrzykiwania, trwa przeważnie trzydzieści minut i nie wymaga przeprowadzenia wcześniej sporej ilości badań, jak to dzieje się przed operacją plastyczną. Modelowanie preparatem kwasu hialuronowego wykonuje się w znieczuleniu punktowym.

Choroby, które dyskwalifikują osoby do ostrzykiwania nosa kwasem hialuronowym

Fakt, że zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym nie jest inwazyjny nie oznacza, iż pacjent będzie zawsze dopuszczony do jego przeprowadzenia. Przed uzgodnieniem daty zabiegu trzeba obowiązkowo skonsultować się ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta obecność chorób, będących przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Są to np.: problemy z krzepnięciem krwi, stany zapalne skóry w miejscu planowanych nakłuć, alergia na substancje zastosowane w wypełniaczu, choroby ogólnoustrojowe oraz autoimmunologiczne, a w przypadku pań także ciąża oraz karmienie piersią.

Warto mieć świadomość, że rezultaty zabiegu korekty nosa preparatem z kwasem hialuronowym, tak jak pozostałe zabiegi estetyczne z wykorzystaniem tej substancji, nie są stałe. Kwas hialuronowy jest z czasem pomału metabolizowany przez organizm. Przeważnie efekty utrzymują się od pół roku do roku po przeprowadzeniu ostrzykiwania.

Lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]