Dbanie o urodę Wszystko o zdrowiu

Zadbaj o siebie z dietą pudełkową

Diety, które wynikają z chorób przewodu trawiennego czy indywidualnych preferencji, potrafią być przyczyną sporych problemów na co dzień. Potrzebują bowiem pracochłonnego przygotowywania posiłków – a przebywając w biurze nierzadko zwyczajnie nie znajdujemy na to nawet chwili. Kupowanie błyskawicznych posiłków w podobnych sytuacjach jednak nie będzie najlepszym rozwiązaniem – zazwyczaj dostarczają one wiele substancji, których osoby na diecie po prostu nie mogą spożywać. Czy znaczy to, iż odchudzając się musimy przygotować się na codzienne, długie przygotowywanie dań? Jak się okazuje – nie. W wielu miejscowościach funkcjonują bowiem firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową. Na jakich zasadach polega to rozwiązanie? Czemu powinniśmy je wybrać?

Plusy diety pudełkowej

Dieta pudełkowa, jak nietrudno stwierdzić, polega na dowożeniu klientom pudełek z daniami dostosowanymi do założeń diety. Plusem tego rozwiązania jest zwłaszcza wygoda – dania są dowożone do miejsca wskazanego przez klienta, a więc między innymi do biura albo mieszkania. Nie trzeba również codziennie nie zapominać o zamówieniu posiłku, gdyż dieta pudełkowa ustalana jest przez doświadczonego dietetyka, a posiłki w ustalonych godzinach dowozi kurier. Należy wspomnieć też kilka słów o kosztach, które za tydzień nie przekraczają zazwyczaj 300 PLN za składający się z kilku posiłków plan żywieniowy.

Dieta pudełkowa nie tylko na schudnięcie

Dieta pudełkowa, jak przed chwilą wspomnieliśmy, skierowana jest z założenia do osób dbających o linię, pacjentów oraz utrzymujących specjalne diety. W katalogu firmy FitMe z Krakowa znajdziemy na przykład diety dla wegan, wyszczuplające, odkwaszające lub diety dla sportowców. Każda z nich dostosowana jest do osobistych potrzeb klientów, a w przypadku problemów z wyborem odpowiedniego zestawu, możemy zaś postawić na wskazówki specjalisty, a ten skompletuje dietę tak na co dzień, jak i na trening. Firma oferuje również wysokie zniżki dla lojalnych klientów.