Informatyka Strony internetowe w sieci Usługi

Kiedy transfer domeny jest dobrym rozwiązaniem?

Domena to unikalna nazwa, która umożliwia rozpoznanie strony www i odszukanie jej w globalnej sieci. Jeżeli posiada się działalność gospodarczą bądź artystyczną, to współcześnie – w okresie wszechobecnego dostępu do zasobów Internetu – posiadanie własnej strony, na której będziemy reklamować nasze usługi bądź produkty, jest kluczowe. Firma hostingowa, z której oferty w tej chwili korzystasz Cię zawiodła? Może nadszedł czas przemyśleć możliwość transferu domeny.

Przeniesienie domeny – dlaczego jest to opłacalne?

Firmy hostingowe nieprzerwanie się rozwijają, aby dostarczać klientom coraz lepsze rozwiązania, które pozwalają oszczędzić kapitał, ale też komfortowo dysponować domeną. Skusiłeś się na kupno domeny za 0 złotych? Twój abonament zaraz wygasa, a przedłużenie domeny nieoczekiwanie jest kosztowne? W takiej sytuacji opłaca się przeprowadzić migrację domeny. Wybór nowego operatora dla domeny umożliwi także łatwiejsze nią administrowanie on-line za pomocą nieskomplikowanego panelu, jaki między innymi dostępny jest dla klientów hostingu w Kru.pl. Migracja domeny może też mieć ogromne znaczenie w obszarze ochrony danych osobowych – akredytowani operatorzy przestrzegają norm Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Zaletą korzystania z hostingu w Kru.pl jest także prosty procedura cesji domen, możliwość wnoszenia opłat w kryptowalutach oraz całodobowy dostęp do kodów AuthInfo, tj. serii znaków nieodzownych do przeniesienia domeny do innego operatora.

Jak przebiega procedura przeniesienia hostingu

Migracja domeny jest dość łatwa i potrzebuje tylko wykonania paru czynności. Aby migrować domenę z rozszerzeniem .pl trzeba w pierwszej kolejności wygenerować kod AuthInfo u dotychczasowego operatora i przesłać formularz na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się kod i nazwę domeny. Migracja domeny .pl może być przeprowadzona najwcześniej po 21 dniach od jej odnowienia albo rejestracji. Po zatwierdzeniu warunków migracji domeny, jak również po potwierdzeniu zamówienia, rozpoczyna się procedura transferu. Witryna zazwyczaj jest widoczna w sieci do 24 godzin od zaksięgowania wpłaty za migrację.