Informatyka Strony internetowe w sieci

Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

Najistotniejszym powodem, przez który na witrynę online może zostać nałożony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych konsekwencji?

Zaprzestań wykorzystywania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej liczby odnośników kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Przekraczają one reguły rzetelnego pozycjonowania ustalone przez firmę Google, gdyż manipulują miejscem strony w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią tekstów promujących naszpikowanych licznymi odnośnikami. Występuje również proces kupowania linków, co jest nielegalne. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne praktyki zostaną odkryte, a to wiąże się nagłym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o odtworzenie dobrej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej, jeśli pragniemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści momentalnie ustalą realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać tylko doświadczonym podmiotom.