Informatyka Strony internetowe w sieci Usługi

Szukasz szybkiego hostingu? Dowiedz się, czym musi się on charakteryzować

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – wybierz bezpieczeństwo i prędkość

Hosting internetowy, w szczególności ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezawaryjny, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (współdzielony, w chmurze, dedykowany, lub VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, bo każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting dla firm?

W przypadku hostingu internetowego nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się niską jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, żeby reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni muszą panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pojawienia się ognia), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.