Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja

Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

Jeśli chcesz zamówić filtry hepa h14, koniecznie wejdź na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym względem nasz kraj plasuje się na jednym z ostatnich miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i stąd też wciąż poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie ważne (np. w szpitalach).

Filtry minipleat typu mini-pleat – do biur oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i wykorzystywane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w biurowcach, urzędach lub budynkach mieszkalnych świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, dym tytoniowy czy zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się znaczną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się spełnić najwyższe standardy sterylności

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie należy spełnić wyśrubowane normy czystości powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych przemysłu optycznej.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46