Oświata Żywność

Czego maluchy uczą się podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci?

Zajrzyj tutaj, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – ozdabiać ciastka bądź podawać i wybierać składniki. Chciałabyś rozwinąć fascynację Twojego malucha? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci uczy młodych kucharzy niezależności

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności i kształtują swoją kreatywność i co istotne – zdobywają praktyczne umiejętności. A po prostu kapitalnie się bawią. Wybieranie oraz mieszanie składników, łączenie niecodziennych smaków i nauka prostych przepisów – całość powoduje, iż dzieci z zapałem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie stosuje się w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach mogą także partycypować rodzice, stąd jest to doskonała okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem spróbować tego, co przygotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Zajęcia prowadzone są przez trzy godziny i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu dzieci szykują deser i danie główne. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy, ewentualnie przyrządzić pyszny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu dzieci przygotowują też wyśmienitą deser – mus z lodami truskawkowymi i kruchym ciastem. Nauka powiązana z zabawą to najlepszy sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ukochanych posiłków przynosi dzieciakom dużo szczęścia. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z pasją oddawało się dekorowaniu tortu czy pieczeniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobre nastawienie do maluchów.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]