Oświata

Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Co trzeba wiedzieć o Adobe Photoshop kurs?

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie narzędzia do digital paintingu wykorzystują twórcy

Istnieje mnóstwo programów używanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż powstał jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem game devów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, GIMP czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, temperą lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z autorem kursu

W praktyce nauka malarstwa komputerowego odbywa się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak by dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania i potrzebne techniki wykorzystania pędzli, najlepiej wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]