Hobby i rozrywka Oświata

Jak nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Nauka malowania akwarelami - więcej o ofercie na domin-krakow.pl/kurs-akwareli/.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą twórczego wyrażania siebie i nie trzeba być w tym świetnym, aby odczuwać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież jedynie sposób na rozluźnienie się po trudnym dniu w pracy albo pasja i nie oczekują oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Jednakże jeśli chcesz malować coraz lepiej, zalecamy zapisać się na kurs akwareli.

Kurs akwareli – nie tylko dla młodych twórców

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Obraz zdaje się bardzo niepozorny i nieskomplikowany do uzyskania, jednakże wpływa na niego sporo czynników, o których twórca-amator rzadko ma pojęcie. Ogromny udział w samym procesie malowania ma dodatkowo zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet artyści od lat biegli w tej technice przenigdy nie mogą być przekonani o tym, że praca zawsze będzie taka, jak planowali. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i zdobyć przydatną elementarną wiedzę konieczną do rozbudzenia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu chętnie widziany, niezależnie od tego, czy podjął już samodzielne próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych godzin szczegółowo przybliżają specyfikę farb akwarelowych, różne techniki ich stosowania, a także rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd dzieła.

Nauka malowania akwarelami – czy warto?

W czasach ogólnodostępnego internetu każdy może odnaleźć a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować akwarelami. Jednakże nigdy nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie akwareli prowadzonym przez biegłego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W wartościowej nauce technik artystycznych niezastąpione są podpowiedzi, które uczestnicy kursu słyszą od dydaktyków w czasie pracy. Te korekty umożliwiają szybciej zdobyć umiejętności, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Oprócz tego praca w zespole ludzi o analogicznych zainteresowaniach wytwarza życzliwą atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w stymulacji do dalszego rozwoju twórczego. Partycypacja w merytorycznej ocenie ilustracji innych kursantów, umożliwia potem obiektywnie ocenić autorskie prace już odbyciu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]