Reklama i marketing Sport, rekreacja, hobby

Nie tylko koszulki biegowe – gadżety dla biegacza

Bieganie jest w tej chwili preferowaną dziedziną sportu ogromnej liczby Polaków. To aktywność, którą można praktykować w dowolnym miejscu, bo nawet w pokaźnych miastach nadal istnieją spore parki i deptaki, gdzie można pobiegać. A co najistotniejsze – jogging nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy wszak posiadać przewiewną koszulkę, porządne obuwie i nieco zapału.

Zestawy gadżetów dla biegacza – nie tylko izotoniki oraz koszulki

Nawet w niewielkich miastach co roku odbywają się biegi, w których biorą udział nie tylko amatorzy tego sportu, ale i zawodowcy. Zgłoszenie się na tego rodzaju event sportowy częstokroć wiąże się z niedużą wpłatą, w ramach której poza możliwością startu uczestnicy odbierają także parę gadżetów. Bazą takiego pakietu startowego przeważnie jest t-shirt biegowy, numer startowy, rzadziej butelka izotoniku. Jednakże coraz częściej organizatorzy maratonów dodają do nich więcej gadżetów dla biegacza. Na bardziej ekskluzywnych eventach sportowych mogą to być m.in. opaski do biegania, w których można umieścić klucze lub telefon, nerki, czyli pojemniejsze pasy sportowe na biodra, czy też mały ręcznik do wytarcia potu. Sportowcy bardzo cenią sobie takie zestawy gadżetów, gdyż nawet jeżeli nie zdobędą w zawodach wysokiego miejsca, to koszulka z nazwą imprezy będzie dla nich zawsze pamiątką z udziału w biegu. Co kluczowe, jest to pamiątka użyteczna, którą sportowiec może wykorzystywać podczas swoich treningów.

Wykorzystanie gadżetów dla biegaczy w działaniach promocyjnych

Małe i duże eventy sportowe nie mogłyby naturalnie zaistnieć bez wsparcia sponsorów finansujących ich organizację. Na ogół logotyp organizatorów oraz patronów biegów zamieszcza się nie tylko na billboardach lub plakatach reklamujących wydarzenie, ale też i na gadżetach rozdawanych sportowcom. W zależności od rodzaju tworzywa czy tkaniny, z którego wykonane są gadżety dla biegaczy, do naniesienia na nich logotypu organizatorów stosowane są przeróżne techniki nadruku. W przypadku koszulek jest to przeważnie sitodruk, który gwarantuje ogromną trwałość grafiki.