Informatyka Reklama i marketing

Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Lecz co zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na wielkość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.