Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Znajdź aparat do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawa obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca masażu.

Sprzęt do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne przegrody urządzenie naciska na kończynę, stymulując w ten sposób krążenie limfy. Istnieje wiele wskazań do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu uciskowego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby często korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne i miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]