Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne

Bagażnik na relingi – nie kupisz go do każdego auta

Jeśli chcesz zamówić belki na relingi zintegrowane, odwiedź ten adres.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie urlopu sprzęty. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma aerodynamiczny kształt. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednakże, aby wybór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył pojazdu

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]