kaski do jazdy konnej, kaski jeździeckie, toczki do jazdy konnej
Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami oraz pozwalać na regulację rozmiaru lub być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]