Biżuteria Robienie zakupów

Biżuteria z ametystami

Nie poszukuj już więcej! W tym miejscu zamówisz ametysty

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Japonii i Kenii. Ze względu na oryginalną fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Dziś, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.