Biżuteria Robienie zakupów

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Zobacz, gdzie zamówić biżuterię z cyrkoniami

W jubilerstwie popularnie wykorzystuje się wiele kamieni szlachetnych. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, w widoczny sposób zwiększają wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość wąskie grono klientów mogących pochwalić się prawdziwymi klejnotami w swoim zbiorze. Znaleziono naturalnie też alternatywne sposoby dla niezbyt zamożnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są wytwarzane całkowicie sztucznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zwykle cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające inne substancje mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet modyfikować je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, stosuje się je w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Dawniej, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład za pomocą internetu.