Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Buty sportowe od renomowanych producentów – jakość i wytrzymałość

Chcesz zamówić obuwie sportowe? Wejdź na https://sklep-hummel.pl/pl/c/OBUWIE-SPORTOWE/265.

Systematyczny jogging, trening na siłowni czy uczestnictwo w sportach zespołowych wymagają, aby stosownie zadbać o stopy. Tych czynności nie powinno się na dłuższą metę wykonywać w normalnym obuwiu, toteż tak kluczowe jest noszenie butów sportowych.

Obuwie sportowe – zredukowanie groźby ewentualnych urazów stopy

Gros z osób łączy buty sportowe przede wszystkim z atrakcyjną estetyką oraz wygodą ich noszenia. Nie zauważamy ich szczególnych właściwości, jednak podświadomie wiemy, że stopy czują się w nich dobrze. Z tego powodu obuwie sportowe często używamy również w czasie pracy, zwłaszcza, gdy jest to fach, w którym przez długie godziny stoi się lub chodzi – spostrzegamy je na nogach pracowników sklepów, profesorów czy pielęgniarek. Lecz w przypadku sportowców korzystanie z obuwia zaprojektowanego do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko zdobywać lepsze wyniki, ale także zredukować ryzyko ewentualnych kontuzji. Buty dla biegaczy posiadają amortyzatory mikrowstrząsów oddziałujących na kostkę i śródstopie podczas zetknięcia się z gruntem, spody obuwia do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, korki do piłki nożnej dają zawodnikom przyczepność i umożliwiają szybką zmianę kierunku biegu zarówno na naturalnej, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, tak samo jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia przemieszczanie się po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest więc lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Obuwie sportowe – dlaczego są droższe?

Jeśli dla konkretnej dyscypliny sportowej opracowano dedykowane obuwie, nie powinno się zastępować go pospolitymi tenisówkami. Nawet tak prosta czynność jak bieganie w nieodpowiednim obuwiu z marketu częstokroć jest przyczyną niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Nie należy także oszczędzać na butach sportowych – na jego wysoką cenę mają wpływ lata spędzone przez producentów nad obserwacją mechaniki danej dyscypliny sportu oraz opracowanie technologii produkcji takiego obuwia. Buty uszkodzone czy też noszące silne znamiona zużycia, polecamy jak najszybciej wymienić na nowe, bo z pewnością nie spełnią one już swoich zadań, co także może przyczynić się do urazów podczas treningów.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]