Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne

Części zamienne do Citroena kupuj w profesjonalnym sklepie

Potrzebujesz części do Citroena? Odwiedź tę stronę

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej auta w naszym kraju są doceniane ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za dużą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C7, C8, C-Elysse, Jumper, C-Crosser, Xsara, Nemo, Saxo i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek codziennej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają też elementy układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak niedrogo i wygodnie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co źle oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie wymagane elementy można zamówić za pośrednictwem internetu.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]