kapsułki nespresso zamienniki
Robienie zakupów Żywność

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy można nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc obecnie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Trieste, Firenze i Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty suszonych owoców, palonego drewna czy pieczonego chleba. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Chocolate, Hazelnut i Vanilla.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma wątpliwości, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]