drukarki 3D, 3D drukarka
Robienie zakupów Technologie

Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

W ofercie firmy CadXpert znajdują się tylko urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, FDM i SLA.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie oraz instrumenty. Szacuje się, iż wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można nieomalże o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Nadrzędne założenia pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych usług i urządzeń, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, działający w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną konstrukcją i nieskomplikowaną obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można szybko wydrukować identyczne makiety, do czego dąży się z reguły w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w przeróżnych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest solidny i dokładny, a w toku procesu wydruku nie pojawiają się zniekształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]