Biżuteria Robienie zakupów

Duży wybór srebrnych wisiorków

Szukasz srebrnych zawieszek? Wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest miękkie, doskonale wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią czy słońcem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, musimy wcześniej owinąć je miękką szmatką lub włożyć do foliowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.