Bezpieczeństwo Robienie zakupów

Gdzie używa się kombinezonów i fartuchów ochronnych?

Potrzebujesz fartuchów flizelinowych? Sprawdź https://globalhygiene.pl/fartuchy-kombinezony/.

W szeregu gałęzi przemysłu środowisko pracy pełne jest różnorodnych czynników, które bezpośrednio zagrażają zdrowiu pracowników. W wielu przypadkach samo dostarczenie im czepków i rękawic ochronnych to za mało – potrzebne jest zakrycie większej powierzchni, a nawet całego ciała. Taki stopień protekcji są w stanie zagwarantować wyłącznie fartuchy i kombinezony ochronne.

Kombinezony ochronne – chronią ciało i zapobiegają zabrudzeniu odzieży

Może się wydawać, że tak szerokie zabezpieczenie osób rzadko bywa konieczne, jednak to nieprawda. Przeciętny obywatel z reguły zwykle nie przebywa w miejscach, w których załoga musi ubierać się w uniformy ochraniające w pełni ciało, a takie przypadki kojarzy tylko z telewizji. Tymczasem taka odzież ochronna używana jest codziennie wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać wyśrubowane normy, a więc zakładają ją np. kosmetyczki i fryzjerzy, którzy przeważnie korzystają z lekkich fartuchów ochronnych jednorazowego użytku czy załoga linii produkcyjnych w branży spożywczej, którzy w ten sposób chronią swoje ubranie przed poplamieniem, ale także zapobiegają przeniesieniu włókien z ich odzieży na przetwarzaną żywność. Ubiór ochronny jest zasadniczo obligatoryjny w sektorze medycznym – laboratoria, gabinety medyczne i szpitale nie mogłyby bez ryzyka wykonywać swoich działań bez tego wyposażenia.

Z jakich materiałów wykonuje się fartuchy i kombinezony ochronne?

W ofercie producentów ubrań BHP dostępne są fartuchy oraz kombinezony zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego użytku. Nierzadko mają one ściągacze na rękawach i nogawkach, które uniemożliwiają ich zawijaniu się, co znacznie zwiększa komfort pracy. Jednorazowe artykuły ochronne sprawdzają się w tych sektorach, gdzie potrzebne jest utrzymanie czystości przy jednoczesnym wyeliminowaniu styczności z produktami chemicznymi, jak przykładowo wybielacze lub proszki do prania. Korzystanie z takich fartuchów oraz kombinezonów, mimo że można ich użyć tylko raz, przeważnie nie generuje wysokich kosztów. W dużych fabrykach do ich wydzielania załodze można zainstalować wygodne w użyciu podajniki.

Z czego wytwarzane są fartuchy oraz kombinezony ochronne? Przeważnie z polipropylenu, a dokładniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako wigofil lub flizelina. To tworzywo za sprawą swojej włóknistej struktury umożliwia swobodną cyrkulację powietrza oraz pochłania pot, zatem nie powoduje uczucia dyskomfortu. Zaś do artykułów foliowych wykorzystuje się folie z polietylenu (z PE, LDPE bądź CPE).

Lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]