Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby Zagadnienia motoryzacyjne

Jak kupować buty na motor?

Znajdź buty na motocykl.

Buty motocyklowe, tak jak i pozostałe części ubioru dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i z pewnością wiele osób chciałoby je kupić z uwagi na sam ich design. Jednakże ich najważniejszymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i ochronę goleni oraz stopy w razie ewentualnego wypadku.

Rodzaje butów na motor

Nie tylko początkujący kierowcy, ale też osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motorze, miewają trudność z tym, jakie buty na motocykl będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z ubraniami i dodatkami motocyklowymi dostaniemy kilka typów obuwia. To m.in.:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na autostradach i torach wyścigowych, gdzie niebezpieczeństwo urazów oraz wypadków jest znacznie większe. Buty na motor tego typu mają odpowiednie usprawnienia minimalizujące ryzyko obtarć skóry i złamania kości podudzia lub stopy. To obuwie jest długie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać na piechotę.
2. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające tylko do kostki, które są idealne na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest znacznie mniejsze, tym samym zapewnienie osłony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich zaletą jest z kolei wyjątkowa wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw chroniących nogę przed wilgocią.

Kupuj buty na motor cenionych firm

Wybierając buty na motor należy uprzednio ustalić, jakie mają mieć główne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się ciężkimi urazami w razie upadku motocykla, z kolei buty crossowe używane tylko do przemieszczania się po ulicach miast, będą może prezentowały się świetnie, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Zadaniem obuwia motocyklowego, zresztą jak każdego elementu ubrań dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy i asekuracja kierowcy, tym samym jakość wykonania i użytych w nim tworzyw jest niezwykle ważna. Kupujmy zatem buty motocyklowe cenionych producentów. W razie niepewności trzeba zawsze zwrócić się o pomoc do bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu obuwia.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]