Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Katar u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą może być dla pociechy mało komfortowe. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to aspiratory zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Dlaczego warto używać aspiratora Katarek?

Przykładem odciągacza do odkurzacza jest Katarek. Wspomniany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go kupić w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).