Robienie zakupów Żywność

Kapsułki do ekspresu – zawsze idealna kawa

Chcesz nabyć kapsułki z kawą? Skieruj się tu

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do większości popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]