Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli poszukujesz sztylp skórzanych, koniecznie odwiedź tę stronę

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]