Robienie zakupów

Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Szukasz kontenerów na odpady? Wejdź na ekombud.pl

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się wysoką trwałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Kiedy warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontenery na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały sypkie mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i gromadzenia gruzu oraz odpadów budowlanych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]