Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Maseczka ochronna – kiedy i dlaczego jest nam niezbędna?

Więcej o maseczce na twarz ochronnej na www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze niedawno maseczka ochronna kojarzyła się wyłącznie z lekarzami bądź turystami z Japonii odwiedzającymi Polskę. W ostatnim okresie z uwagi na rozprzestrzeniające się często niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, jednorazowe maski na twarz oraz te, których można używać kilka razy, są przez Polaków zakładane każdego dnia.

Po co nam maseczki wielorazowe?

Maseczki ochronne przykrywają nos oraz usta, dzięki czemu prawdopodobieństwo przedostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przezroczystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która chroni całą twarz, a głównie oczy, przez które także może dochodzić do zakażenia. Maseczki ochronne powinny być noszone przez pielęgniarki, lekarzy oraz strażaków, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, długotrwały kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym osobom takie maseczki przydadzą się do zabezpieczenia przed groźnymi wirusami podczas korzystania z transportu publicznego lub pracy. Jest to poniekąd koniecznością w okresie zagrożenia zachorowaniem na niezwykle groźnego koronawirusa COVID-19.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do powszedniego wykorzystania?

Maseczki powinny być komfortowe oraz zapewniać swobodne oddychanie. Maska musi mieć kontakt ze skórą tylko nie drażniącą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Rekomenduje się kupować maski na twarz, które wytwarzane są z używanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które są wyjałowione przed zapakowaniem. Niektóre maski można używać wiele razy, oczywiście pod warunkiem zachowania zaleceń znajdujących się w załączonej do nich instrukcji.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]