Dbanie o urodę Robienie zakupów

Mocznik, ceramidy, skwalen – skład kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Jeśli chcesz kupić kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl

Także młoda cera bez mankamentów potrzebuje właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalny tok starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej zachować ich zdrowy wygląd. W największej mierze dotyczy to skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie niepożądanych zmian, wśród których szczególnie przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Dlatego tak ważne jest, by używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do rodzaju skóry oraz wieku. Na szczęście nie jest to skomplikowane, bowiem w sprzedaży dostępne są kosmetyki dopasowane do dowolnego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajdziemy w ich składzie?

Jednym z najistotniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć posiadają w składzie mocznik – komponent, który wiąże molekuły wody i w ten sposób uniemożliwia jej utratę, a przy tym dodatkowo czyni skórę bardziej delikatną. Kremy tego typu zawierają też tłuszcze zwane ceramidami, które także uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, że wypełniają obszary między komórkami skóry. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy właściwym stężeniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niekorzystne elementy, a przy tym pozwala substancjom odżywczym wniknąć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kosmetyki przeciw zmarszczkom można podzielić na kilka typów. Głównym kryterium podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest konkretny kosmetyk. Przy jego doborze należy też mieć na uwadze, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]