Robienie zakupów

Najpopularniejsze piłki sportowe – wymiary, waga, wykonanie

Szukasz piłek Hummel? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Niewiele jest sportów, które można uprawiać bez wymogu wykorzystania jakichś akcesoriów. Nawet w licznych sportach indywidualnych, m.in. tych z obszaru lekkoatletyki oraz gimnastyki, trzeba zaopatrzyć się w oszczep bądź dysk. Jednakże najpopularniejszym na całym globie sprzętem sportowym, spotykanym w różnych sportach (nie tylko zespołowych), są piłki. W niniejszym artykule prezentujemy cechy 3 piłek stosowanych w grach modnych wśród Polaków.

Charakterystyka piłek do siatkówki, piłki ręcznej i nożnej

1. Piłka do piłki nożnej to niechybnie sprzęt, który odnaleźć można w pokoju każdego chłopca, a w ostatnim czasie i niejednej dziewczyny, bowiem o przyszłości związanej z piłką nożną nierzadko marzą także kobiety. Piłka do “nogi” waży na ogół 410-450 gramów, a jej obwód powinien mieścić się w przedziale 0,68-0,70 m. Kiedyś piłki te wykonywano ze skóry naturalnej, dziś używana do tego jest w głównej mierze skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno określano “biedronką” w związku z charakterystycznymi czarnymi łatkami, które musiały być dostrzegalne w dwukolorowych telewizorach. Współcześnie piłki do „nogi” występują w tysiącach niepowtarzalnych wzorów oraz kolorów, a wszystkie popularne turnieje futbolowe ma swój unikalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niewiele mniejsza niż ta do piłki nożnej, bowiem jej obwód to od 65 do 67 centymetrów. Jest od niej jednakże prawie dwukrotnie lżejsza – waży raptem 260-280 g. Wewnątrz mieści się lateksowy pęcherz, a między nim a skórzaną osłoną (także zazwyczaj uszytą z eko skóry) znajduje się powłoka z bawełny lub nylonu. Piłki do siatkówki produkuje się w wersji do siatkówki plażowej oraz halowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z opisanych tu piłek, ale co ważne jej ciężar i wymiary zmieniają się zależnie od tego, kto jej używa. Inne wymiary mają tym samym piłki do piłki ręcznej dla kobiet, inne dla dorosłych mężczyzn, a sprzęt o najmniejszych rozmiarach dedykowany jest dla najmłodszych dzieci. Skutkiem tego waga piłek dla piłkarzy ręcznych to od 260 do nawet 475 g, a ich obwód – 46 aż do 60 centymetrów. Dętka tych piłek musi być bardzo wytrzymała, stąd najczęściej produkowana jest z lateksu. Powłoka zewnętrzna z kolei winna zapewniać dobrą przyczepność do dłoni.

Czy jesteśmy zawodowymi graczami, czy uprawiamy sport wyłącznie dla przyjemności, powinno się wykorzystywać akcesoria wysokiej klasy. Zagwarantuje to nie tylko wyższy komfort w trakcie samej rozgrywki – dobra piłka na pewno posłuży także dłużej.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]