Robienie zakupów Technologie

Najważniejsze informacje o materiałach do drukarek 3D

Jeśli szukasz filamentu, koniecznie sprawdź https://cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/

Firma CadXpert posiada kompleksową ofertę materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i wiele innych. Materiały te grupuje się na 4 kategorie:
– SLA – utwardzane wiązką laserową żywice fotopolimerowe o rozmaitych własnościach,
– SLS – spiekany selektywnie materiał poliamidowy,
– FDM (czyli fused deposition modeling) – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do ekspresowego tworzenia prototypów z niezbyt kosztownych termoplastów oraz FDM przemysłowe używane do zaawansowanej produkcji z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – ciekłe żywice fotopolimerowe, utwardzane za pośrednictwem światła UV.

Filament do drukarki 3D – wszechstronny termoplast w rozsądnej cenie

Filament to materiał stosowany w drukarkach 3D pracujących w technologii FDM. To tworzywo oraz technologia druku są używane do testowania funkcjonalnego, jak również do seryjnej produkcji i ekspresowego prototypowania z prostych do kształtowania surowców. Które filamenty są zwykle używane w drukarkach 3D? W większości wypadków sięga się po tworzywa inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) bądź mające szczególne cechy (np. odporność na ogień) oraz łatwe w obróbce poliestry alifatyczne czyli PLA. Technika druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom uzyskanym za pośrednictwem pozostałych metod, czyli wtrysku i termoformowania. Nadrzędne zalety filamentów to przystępna cena połączona z wysoką jakością wydruku, powszechna dostępność, a także proekologiczny sposób ich wytwarzania (nietoksyczny i czysty, dlatego wykonane z jego pomocą prototypy można wykorzystywać m.in. w biurach).
W technologii FDM firma CadXpert oferuje materiały:
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne,
– elastomery.

Materiały do druku 3D – przeznaczenie żywic fotopolimerowych

Nie licząc filamentów, w asortymencie CadXpert znajdują się również pozostałe materiały do druku 3D. W stereolitografii (inaczej technologii SLA) są to między innymi materiały:
– stomatologiczne,
– standardowe,
– inżynieryjne,
– odlewnicze.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa, którą utwardza się promieniem lasera? Dość szerokie. Przeważnie korzystamy z niej w przemyśle i medycynie do trójwymiarowego druku modeli koncepcyjnych oraz prototypów, jak również wszelkich przedmiotów, w których potrzebujemy uzyskać efekt wygładzonej powierzchni.
Natomiast materiały przeznaczone do technologii Polyjet to między innymi:
– medyczne,
– gumopodobne,
– żywice imitujące właściwości polipropylenu.
PolyJet jest uważana za kompleksową a jednocześnie niesłychanie precyzyjną technologię drukowania w 3D. Płynne żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie przy pomocy światła ultrafioletowego. Dzięki swoim cechom korzysta się z nich najczęściej do sporządzania prototypów anatomicznych, inżynieryjnych, imitujących wyrób końcowy oraz koncepcyjnych. Z tych fotopolimerów wytwarzane są także opakowania, obudowy i inne produkty użytkowe.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]