Dbanie o urodę Robienie zakupów

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Jeśli szukasz naturalnych masek do włosów, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y2dc4m6m

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan źle oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo szkodliwa jest stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, farbowanie, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków lub spanie z mokrymi włosami. To sprawia, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są duże, możemy do tego użyć odżywki. Często jednak ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Maski nawilżające do włosów a odżywki – co je różni

Naturalne maski do włosów powodują bardziej intensywną regenerację aniżeli typowe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Kosmetolodzy często porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Żeby dotarły w głąb włosów oraz skóry, należy je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, zaleca się używać ich nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. Zależnie od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak silikony, różnego typu olejki, a także keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]