Biżuteria Robienie zakupów

Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Dalsze informacje o pierścionkach zaręczynowych Kraków

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wyczekiwany przez wiele pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Sprezentowanie ukochanej pierścienia to niezwykle stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od tego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, że to Grecy sprowadzili do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Z początku wykonywano je ze skóry, z łodyg tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścionkami ze srebra czy złota obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężowie chcieli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, aczkolwiek surowce te w rzeczywistości szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od paru wieków, natomiast znaczący wzrost ich uznania można zauważyć w XX w.

Drogie kamienie, złoto, a nawet drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny z dużym brylantem, jednak możliwości dowolnego dobierania różnych metali oraz kamieni są olbrzymie. Prócz diamentów stosuje się tanzanit, rubin czy topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, jednakże wciąż na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było pogląd, iż narzeczony powinien wydać na niego co najmniej 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: wzoru, ilości karatów, wykorzystanego kamienia czy surowca, toteż każdy znajdzie ładny, nieprzeciętny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania i miłości, więc jego koszt nie ma dużego znaczenia. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]