Pieski, króliki i zwierzątka egzotyczne – jaki pluszak dla dziecka?
Robienie zakupów

Pluszaki w życiu najmłodszych – zwierzątka domowe i dzikie

Pluszak to dla dziecka zdecydowanie coś więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko służy jako towarzysz codziennych czynności, ale w głównej mierze przynosi poczucie bezpieczeństwa, kiedy w pobliżu brak dziadków bądź rodziców.

Pluszowe zabawki w pierwszym okresie życia malucha wspierają jego rozwój społeczny oraz emocjonalny. Za ich sprawą dzieci uczą się okazywać swoje uczucia oraz tego, czym jest konieczność opieki nad innego człowieka. Kiedy wspominamy o przytulankach, natychmiastowym skojarzeniem jest zwykle miś. Jednakże świat tych zabawek jest niezmiernie rozległy i znajdziemy w nim wiele innych pluszowych zwierzątek, które maluchy w mgnieniu oka polubią.

Pluszaki – zwierzątka znane dziecku z codziennego życia

W czasie spaceru z rodzicami maluchy szybko zauważają, że niektóre dzieci pojawiają się z pieskami, a niekiedy także kotami. Podobnie odwiedziny u najbliższych posiadających czworonożnych pupili rozwijają u najmłodszych zaciekawienie zwierzakami i marzenie posiadania własnego. I choć czworonogi to wielka odpowiedzialność, naszą pociechę może przyszykować na nią właściwa zabawka.

Pieski

Pluszowe pieski oferowane w sklepie Galerii Bukowski to przytulanki wzorowane na wizerunkach prawdziwych ras, np. pudla. Ich sierść, której długość dopasowana jest do rasy zwierzęcia, jest niezmiernie puszysta i miła w dotyku. Z taką zabawką maluch może bawić się w wychodzenie z pluszowym pupilem na spacer lub karmienie o konkretnych porach, co spowoduje, że z czasem nauczy się systematyczności i należytej dbałości o swoje prawdziwe zwierzątko.

Galeria Bukowski - pieski Tesko i Monsieur
Galeria Bukowski – pieski Tesko i Monsieur

Kociaki

Inne uwielbiane przez maluchy pluszaki wzorowane na udomowionych pupilach to koty oraz króliki, przy czym te drugie cieszą się największym powodzeniem, w szczególności wśród dziewczynek. Reprezentatywnym atrybutem niepowtarzalnych pluszowych kotków zaprojektowanych w Galerii Bukowski są ich wibrysy, które odwrotnie do większości maskotek nie są zrobione z plastiku, a z miękkiego sznurka. Również ich uśmiechy oraz noski są wyszywane nitką. Pluszaki-koty szyte są w dwóch rozmiarach – te większe mają cechy dorosłych kotów, a mniejsze – kociaków. Różnicę daje się spostrzec nie tylko po pyszczkach maskotek, ale również po ich posturze.

Króliczki

Króliki to tymczasem linia zabawek, w której nie tylko maluchy, ale także dorośli, odnajdą swojego ulubieńca. Maluchy ubóstwiają pluszowe króliczki Kanini, z wystającymi brzuszkami oraz długimi, oklapniętymi uszkami. Z króliczków tych można stworzyć dużą rodzinę, bo występują one w dwóch rozmiarach – 15 oraz 25 centymetrów. Dziewczynki zapewne polubią również duże i małe króliczki z serii Princess, a chłopcy króliczych kompanów z gustowną kokardą. A rodzice, którzy wierzą, iż zwierzątka te przynoszą miłość oraz harmonię, mogą uczepić do kluczy drobny mięciutki breloczek.

Pluszowe dzikie zwierzaki

Kolejną grupą pluszaków są te, przypominające egzotyczne zwierzęta. Dzieci mogą założyć w swojej bawialni mały ogród zoologiczny, w którym można będzie oglądać np. słonie czy pingwiny, i tak spędzać godziny na zabawie z rówieśnikami. Masa uwielbianych przez dzieci maskotek to też zwierzęta kojarzące się z życiem poza miastem, przykładowo pogodne owieczki, oraz te mieszkające w polskich lasach, jak jeżyki czy też sówki. Te ostatnie to wspaniały prezent dla uczniów rozpoczynających naukę. Sowy są wszak symbolem mądrości i – ustawione na blacie biurka – będą motywacją dla młodych uczniów.

Kupuj zabawki bezpieczne i najwyższej jakości

Szukając zabawek dla dzieci, w szczególności najmłodszych z nich, powinno się wziąć pod uwagę nie tylko sam ich design, ale również sposób ich wykonania oraz to, czy są bezpieczne. Pluszaki dla naszych maluchów muszą zawsze spełniać wszelkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy muszą być silne, a surowce, z których są wytworzone, nie może wywoływać uczuleń. Rodzic musi też sprawdzić, czy zabawka nie posiada małych, plastikowych części, które mogłyby się poluzować i zostać zjedzone przez dziecko.