Robienie zakupów Sport, rekreacja, hobby

Rodzaje butów do jazdy konnej

Sprawdź, gdzie kupić buty jeździeckie

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Oczywiście nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dziedziny sportu. Główne z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, trening dobrej postury, jak również poprawienie kondycji. Poza tym ma dobroczynnie wpływa na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, niweluje stres oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Aby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy dobrze dobrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części albo całej nogi

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Te pierwsze sięgają tylko za kostkę – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast buty nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym zapewniają ochronę całej nodze, minimalizując zagrożenie powstawania siniaków i otarć. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednakże nabywając je powinno się pamiętać o tym, żeby wyekwipować się również w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich surowców robi się buty jeździeckie?

wybierając buty do jazdy konnej, koniecznie należy wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych zamienników. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, mimo to opłaca się je wybrać ze względu na większą trwałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Zalecane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybko zyskuje pożądany kształt. Bydlęca skóra prezentuje się nieco gorzej, natomiast jej walorem jest niska cena.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]