Robienie zakupów

Składowanie materiałów – namioty magazynowe

Rozwój prowadzonej działalności niemal zawsze wiąże się z koniecznością zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy konieczna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niskim nakładem funduszy i czasu. Kiedy warto zdecydować się na magazyny namiotowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują przestrzeń i funkcjonalność na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Namioty magazynowe całoroczny

Aby móc korzystać z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on mieć stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być odporny na niszczycielskie działanie deszczu, gradu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system niwelujący skraplanie się wody we wnętrzu namiotu.

Magazyn namiotowy – wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc kilka namiotów w jeden obiekt za pomocą dedykowanego systemu.