Robienie zakupów

Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Zobacz, gdzie zamówić mydło dezynfekujące

Na każdym cm2 skóry dłoni może znajdować się aż pięć milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się wirusy, pasożyty i bakterie, które powodują groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka oraz mięsa (głównie drobiowego), ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]