Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu

Wyposażenie każdej mamy – aspirator do nosa

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest tak ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar jest zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak odciągać katar aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do gruszki. Inną metodą jest odciągacz na wdech rodzica. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może budzić zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie skuteczniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować po uprzednim rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie błony śluzowej nosa podrażnionej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza można kupić w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).