Bezpieczeństwo Robienie zakupów

Zaczepy elektromagnetyczne – do czego służą?

Zaczepy elektromagnetyczne są ważnym podzespołem konstrukcyjny drzwi wejściowych, instalacji domofonowych oraz furtek zarówno w domach prywatnych, apartamentowcach, biurowcach, jak i zakładach pracy. Jak one pracują i z czego są wytworzone współczesne zaczepy elektromagnetyczne?

Elektrozaczepy – postaw na maksymalne bezpieczeństwo

Elektrozaczep umożliwia zdalne zamykanie i otwieranie drzwi oraz bramek, co strzeże wybrane pomieszczenia lub nieruchomość przez wtargnięciem jednostek niepowołanych. Zaczepy elektromagnetyczne są często używane na klatkach schodowych domów mieszkalnych, przy bramach domków jednorodzinnych, a także w innego rodzaju obiektach, które należy zabezpieczać. Ze względu na to, że elektrozaczepy są często instalowane na zewnątrz obiektów, obecne na rynku produkty wytworzone są z najwyższej klasy metalu niepodatnego na rdzę i negatywne oddziaływanie czynników pogodowych. Niezwykle znacząca jest też solidność tych elementów, bowiem są one poddawane obciążeniom o sporej mocy – w przypadku elektrozaczepów używanych przy systemach ciężkich powinny wytrzymać napór nawet do jednej tony, zaś w warunkach domowych wystarczy do 300 kg.

Elektrozaczepy – jak wybrać najlepszy model?

Rodzaj elektrozaczepu należy dobrać do typu drzwi i profilu ościeżnicy. W sprzedaży znajdziemy zaczepy elektromagnetyczne do drzwi lewych, prawych, a także modele do wykorzystania przy drzwiach dwuskrzydłowych. Pomijając powyższe dostępne są produkty kątowe, długie, krótkie, płaskie, z pamięcią i wyłącznikiem. Współczesne modele posiadają także funkcję pozwalającą na czasowe pozostawienie otwartych drzwi.