Robienie zakupów

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli potrzebujesz środków odkażające, odwiedź ten adres

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, aldehydy, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji oraz żele.

Przeznaczenie środków antyseptycznych

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania urządzeń sanitarnych, blatów, toalet, podłóg, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]