Sektor budowlany

Akcesoria szalunkowe – można zamówić je online

Szukasz akcesoriów szalunkowych? Odwiedź ten adres.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, stożki i korki, rurki dystansowe oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać właściwy rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i są dostępne w przystępnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]