Sektor budowlany

Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

baseny

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo dla ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje także ogród czy halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]