Sektor budowlany

Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Kup dźwigary na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu murów wylewanych z kompozytu, jak również przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezbędne przy budowie stropów – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada zaraz po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Skutkiem tego jego najważniejszym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania i typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Powinny one być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na spore obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak buk, topola, olcha czy sosna. Niesłychanie ważne jest też należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed szkodliwym wpływem wody, klejów i innych ciekłych preparatów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków dysponują swoimi dźwigarami. Ich zakup i składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Natomiast przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu przyjmują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych części szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]